Rekonstrukce - vinylová podlaha na keramickou dlažbu

Docela často se setkáváme s požadavkem zákazníků, abychom jim položili vinylovou podlahu na keramickou dlažbu, což mě vedlo k sepsání tohoto článku.

Keramickou dlažbu si na podlahu spousta lidí nechá položit a uvěří tomu, že v kombinaci s podlahovým topením to bude super. Když si ale podlahové topení vypnou, často přijdou na to, že to až tak super není. Naopak to pěkně do nohou studí. Po čase už ty papuče taky omrzí, začíná se pak hledat a vymýšlet, co s tím udělat. 

Dobrý nápad bývá - položit na tu dlažbu vinylovou podlahu. Vinylová podlaha je i na keramické dlažbě pocitově mnohem teplejší, což ocení především milovníci domácí chůze na boso.

 

Pro pokládku vinylové plovoucí podlahy na keramickou dlažbu doporučujeme tento postup:

 

1. Kontrola rovinatosti podkladu

Pro pokládku plovoucích vinylových podlah zpravidla bývá požadavek na rovinatost +-2 mm na 2 metry. Pokud je dlažba v rovině, nemusí se vyrovnávat nivelační stěrkou. Nerovnosti typu spár mezi keramickou dlažbou nevadí. Každopádně doporučuji rovinatost zkontrolovat např. dlouhou vodováhou nebo rovnou latí. Případné lokální nerovnosti je dobré napernetrovat a srovnat opravnou nivelační stěrkou. 

 

Lokální vyrovnání podkladu před pokládkou podlahy

 

2. Použití podložky pod vinylové podlahy, doporučuji BUKOMA Super Silent.

 

3. Pokládka plovoucí vinylové podlahy s rigidním jádrem s tloušťkou 5 mm, doporučuji BUKOMA PREMIUM CLICK, BUKOMA PREMIUM CLICK XL,  BUKOMA CLICK nebo BUKOMA STONE CLICK XL

 

Instalace vinylove podlahy BUKOMA na keramickou dlazbu

 

Tento postup platí pouze pro vinylové plovoucí podlahy Bukoma® s rigidním jádrem, běžné vinylové podlahy bohužel okopírují nerovnosti na podkladu a po nějaké době jsou například spáry z keramické dlažby na povrchu vidět.

 

Tuto popsanou skladbu lze použít i v případě podlahového vytápění pod keramickou dlažbou.

Autor článku: J. Žabenský

Podívejte se i na další články v našem blogu o podlahách.

Pokud se Vám náš článek líbí, pomozte nám prosím zvýšit jeho dosah sdílením na sociálních sítích.