Jak vybrat správný dekor

Vybrat dekor nebývá zrovna jednoduchá záležitost. Pár teoretických tipů na co se zaměřit existuje... nakonec má ale stejně v drtivé většině případů tu nejlepší volbu manželka.

Vybrat správnou barvu nebo dekor do svého domu je v první řadě záležitostí vkusu každého jedince. Nicméně existuje pár všeobecných doporučení, které stojí za zvážení:

  1. Velikost plochy a množství světla – do menších a méně prosvětlených místností je dobré zvolit světlý dekor, prostor se tím opticky zvětší. Naopak větší a prosvětlené místnosti snesou i tmavší dekory. Toto pravidlo má však i vyjímky, například černá podlaha s bílým nábytkem prostor naopak zvětšuje.
  2. Sladěnost barev s vybavením a nábytkem - barvu je dobré sladit s dveřmi či okny nebo nábytkem. V interiéru by se neměly vyskytovat více než 3 dekory dřeva.

Často se stává, že dekor na monitoru vypadá trošku jinak než ve skutečnosti. Pro finální výběr doporučujeme držet minimálně vzorek ve vlastní ruce. Na vyžádání zasíláme vzorky našich podlah zdarma - více info zde, neváhejte nás kontaktovat.

Interiér se světlou podlahou

Příklad interiéru s tmavou podlahou

Příklad interiéru s tmavou podlahou 2

Příklad interiéru s tmavou podlahou 3

Příklad interiéru s šedou podlahou

Příklad interiéru s tmavě šedou podlahou

Autor článku: J. Žabenský

Vybíráte-li novou vinylovou podlahu, mrkněte se na další článek - Na které parametry se při výběru vinylových plovoucích podlah zaměřit.

Podívejte se i na další články v našem blogu o podlahách.

Pokud se Vám náš článek líbí, pomozte nám prosím zvýšit jeho dosah sdílením na sociálních sítích.